Společnost COLGATE - PALMOLIVE novým členem ECR

V září 2013 se řady členů Česko-Slovenské ECR iniciativy rozšířily o nového člena, společnost COLGATE-PALMOLIVE Česká republika, spol. s r.o. Společnost působí jako dodavatel kosmetických výrobků.

Hostina pro tisíc

Iniciativa Zachraň jídlo, jejíž kroky Česko-Slovenská iniciativa ECR podpořila, pořádá v rámci svých aktivit happeningovou akci Hostina pro tisíc. Jejím cílem je upozornit na celosvětový problém plýtvání potravinami a při té příležitosti uvařit z darovaných potravin pro tisíc kolemjdoucích. Akce se uskuteční dne 10. září 2013 na Václavském náměstí v Praze.

Při této příležitosti udělí iniciativa Zachraň jídlo Ocenění za redistribuci odpovědným společnostem, které aktivně spolupracují s potravinovými bankami.

Read more...

Speed Docking Contest míří do Česka

Společnost MARS se v Nizozemsku začala zabývat myšlenkou snižování emisí při výrobě a distribuci zboží s cílem zároveň zvýšit efektivitu logistiky. Projekt Speed Docking, ke kterému se následně připojila společnost H. J. Heinz, měl za cíl formou soutěže identifikovat slabá a neefektivní místa v procesu distribuce a vykládky zboží od dodavatele k obchodnímu řetězci.

Read more...

Napsali o nás: Speed Docking Contest

Časopis Systémy logistiky, vydavatelství Atoz: číslo 123, červen 2013, strana 6.

Projekt Speed Docking má za cíl formou soutěže identifikovat slabá a neefektivní místa v procesu distribuce a vykládky zboží od dodavatele k obchodnímu řetězci. Výsledky soutěže, které se účastní dodavatelé (Heineken, Unilever, Nestlé, Coca Cola, Hero, Douwe Egberts, PepsiCo a další), potvrzují průkazným způsobem přínosy z využívání nástrojů jako GS1 logistická etiketa a SSCC kódem a elektronického dodacího listu DESADV.

Článek zobrazíte kliknutím na tento odkaz.

ECR Europe 2013 - Budoucnost je zářná

ECR Europe a EuroCommerce společně diskutovaly výzvy a příležitosti, jimž budou čelit evropští maloobchodní prodejci a výrobci spotřebního zboží v nejbližší době. Podrobněji report z konference ECR Europe.
„Celosvětově rostoucí spotřební průmysl čeká pozitivní budoucí vývoj, a to i přes aktuální ekonomické problémy.“ Tímto kladným verdiktem vedoucích pracovníků v oblasti dodavatelsko-odběratelského řetězce byla zakončena konference ECR Europe, která se konala 14. –15. května v Bruselu. Více než 600 delegátů ze 30 zemí – včetně vzdálenějších míst, jako je Singapur, Brazílie, Kanada a Jižní Afrika, stanovilo výzvy a příležitosti, jimž čelí a v budoucnu budou čelit výrobci a maloobchodníci. Konference byla poprvé organizována společně s Euro- Commerce, evropskou maloobchodní organizací, jejíž prezidentka Dame Lucy Neville-Rolfe vystoupila společně s předsedajícími ECR Europe Thomasem Hübnerem (Carrefour) a Janem Zijderveldem (Unilever) a v úvodním slovu přivítala přítomné delegáty.

Read more...

Nová pracovní skupina se zaměří na On Shelf Availability

Členové naší zájmové skupiny Future Supply Chain utvořili novou pracovní skupinu OSA (On Shelf Availability), která od května letošního roku zahájila svou činnost. Reagují tím na vzrůstající zájem o atraktivní téma efektivní dostupnosti zboží na regálech. On Shelf Availability je pro rok 2013 stěžejním tématem Česko-Slovenské iniciativy ECR. Lídrem pracovní skupiny se stal pan Pavel Hampejs ze společnosti Unilever.

Členové ECR, kteří se chtějí podílet na činnosti pracovní skupiny, mohou kontaktovat sekretariát ECR ecr@gs1cz.org nebo přímo pana Hampejse.

Read more...

Post 1 - 6 of 129
First | Prev. | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Next | Last